Tydzień z Internetem w Małopolsce

Logo Tydzień z Internetem

WARSZTATY

Dostępność Cyfrowa Instytucji publicznych

22-24 marca 2021

Prelegenci

Anna Czekalska

informatyczka

Anna Czekalska

Z wykształcenia informatyczka Zawodowo zajmuje się stronami internetowymi od ponad 20 lat. Jest administratorem oraz redaktorem kilkudziesięciu serwisów internetowych. Odpowiada za dostępność cyfrową kilkuset serwisów.

Mateusz Ciborowski

Audytor

Mateusz Ciborowski

Audytor techniczny, trener, szkoleniowiec.

Od kilkunastu lat zajmuje się tematyką dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

Przemysław Bielecki

Webdeveloper

Przemysław Bielecki

Webdevaloper – promotor dobrych praktyk programistycznych. Przy tworzeniu aplikacji i stron WWW stawia sobie za cel ich uniwersalność, użyteczność, dostępność, zachowanie standardów W3C (UCD, UX, Accessibility).

Marek Pietras

webmaster

Marek Pietras

Koordynator dostępności cyfrowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Webmaster od ponad 20 lat. Od 2012 roku zajmuje się dostępnością stron internetowych.

Patrycja Jamróz

Audytor

Patrycja Jamróz

Absolwentka studiów administracyjnych. Pracuje w Urzędzie Marszałkowskim. Prowadzi szkolenia z zakresu dostępności cyfrowej stron internetowych oraz redagowania dostępnych dokumentów.

Tomasz Koźmiński

Audytor

Tomasz Koźmiński

Specjalista ds. dostępności architektonicznej i komunikacyjno- informacyjnej w Urzędzie Marszałkowskim. Od 27 lat jest osobą niewidomą. Prezes Fundacji For Heroes, która organizuje i promuje sport wśród osób z niepełnosprawnością.

Łukasz Świerzewski

Administrator

Łukasz świerzewski

Wieloletni pracownik Urzędu Marszałkowskiego. Współtwórca Regionalnego Systemu Biuletynów Informacji Publicznej w Małopolsce. Specjalizuje się w tematyce udostępniania informacji publicznej, obsługi i wsparcia technicznego, elektronizacji spraw urzędowych, dostępności cyfrowej stron internetowych.

organizatorzy

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Departament Generalny
Zespół Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

tel: 126303510, 126303502

dostepnosc@umwm.malopolska.pl