O Kampanii

Tydzień z Internetem to ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez organizację pozarządową All Digital. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. Ich mieszkańcy biorą udział w spotkaniach, seminariach czy warsztatach, dzięki którym odkrywają potencjał Internetu. Do tej pory w akcji w całej Europie uczestniczyło już 1 000 000 osób. Koordynatorem polskiej edycji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, wspierana przez liczne grono partnerów. 


W polskich edycjach „Tygodnia z Internetem” wzięło udział ponad 2000 bibliotek, szkół, pracowni komputerowych, organizacji pozarządowych czy innych lokalnych instytucji, które zorganizowały spotkania dla blisko 80.000 ludzi!


Województwo Małopolskie bierze udział w kampanii od 2013 roku. W wydarzeniach organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz partnerów akcji, biblioteki publiczne, organizacje pozarządowe, szkoły wzięło udział już kilka tysięcy osób.

Wśród podejmowanych w ramach kampanii inicjatyw znajdą się wydarzenia i działania podejmujące tematy m.in. alfabetyzacji cyfrowej, cyberbezpieczeństwa i kodowania.


Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie:  http://tydzienzinternetem.pl/ 

Organizatorzy

All Digital Week
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Małopolska